Галичина.Інфо

Новітня мітологія: Міносвіти культивує образ мученецької української нації

Новітня мітологія: Міносвіти культивує образ мученецької української нації Колегія Міністерства освіти і науки України опублікувала для ознайомлення проект змін до програми з історії України для учнів 10-11 класів. Громадське обговорення відбувалось у травні-червні 2014 року, однак до 20 серпня на адресу міністерства ще можна надсилати пропозиції. Наразі надіслані зміни узагальнені та повторно виносяться на громадське обговорення. Пізніше для схвалення вони будуть винесені ще й на розгляд Колегії Міністерства освіти і науки України. Наразі запропоновані зміни не є остаточними, але в Міністерстві освіти і науки запевнили, що нова програма буде готова до початку навчального року. Також зміни планують внести не тільки у програму для старшокласників, а й учнів 5-9 класів.

У програмі історії України для 10 класу запропоновано під час вивчення теми Голодомору основний акцент зробити на геноциді українського народу.

До програми з історії України для 11-класників пропонують внести теми Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року в Галичині, розширити розділ про діяльність ОУН та УПА, додати теми про польсько-український конфлікт у роки війни та створення Української головної визвольної ради.

Також запропоновано внести до підручників тему про депортацію кримських татар і виселення з Криму представників інших національностей (греків, вірмен), яка раніше детально не вивчалась.

Що стосується історії післявоєнного часу, з учнями планують більше говорити про придушення визвольного руху, участь українських політв’язнів у повстаннях у сталінських концтаборах в 1953-1954 роках та діяльність українських дисидентів.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Новітня мітологія: Міносвіти культивує образ мученецької української нації

Цей день в історії.
19 вересня:

1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014