Галичина.Інфо

У Львівської картинної галереї знову хочуть забрати полотна Альтомонте

У Львівської картинної галереї знову хочуть забрати полотна Альтомонте Унікальні полотна Мартіно Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами», які належать Львівській картинній галереї і експонуються в Олеському та Золочівському замках, знову хочуть забрати до Жовківського римо-католицького костелу св. Лаврентія. Про це ZAXID.NET розповіла завідувач музею «Золочівський замок» Надія Гупало.

За її словами під час візиту до України Міністра оборони Польщі Радослава Сікорського у травні цього року в Міністерстві культури узгодили передачу картини костелу. «Картини нібито хочуть взяти в оренду, вони належатимуть музею, але знаходитимуться у костелі. Але це зараз вони говорять про тимчасову передачу, а потім може зайти мова і про їх вивезення в Польщу. Взагалі не правильно цінності такого масштабу розміщувати в церкві, вони мають знаходитись у музеї, бути доступними людям», – розповіла Надія Гупало. За її словами, наступного тижня до Золочівського замку має приїхати незалежна реставраційна комісія, яка обстежуватиме полотна та умови їх зберігання. Хоча завідувача музею цей факт дивує, адже полотна зберігаються в відповідних умовах.

Про неможливість переміщення полотен до костелу нещодавно заявила і Наглядова рада зі збереження спадщини Бориса Возницького. Члени Ради стверджують, що, не зважаючи на проведені реставраційні роботи, у костелі св. Лаврентія немає відповідних умов для збереження полотен такого масштабу.Зокрема 18 липня Наглядова рада із збереження спадщини Бориса Возницького звернулася до президента Петра Порошенка та прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням не допустити передачі картин Альтамонте у діючі культові споруди.

Нагадаємо, скандал довкола перенесення картин Мартіно Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами» розгорівся у 2012 році. Тоді полотна також хотіли перенести до костелу у Жовкві, проте на їх захист виступили працівники картинної галереї та митці. Висновки експертів засвідчили неможливість переміщення картин з місця зберігання для тимчасового експонування і наголосили на необхідності невідкладного монтажу полотен на місце постійної експозиції.

Зазначимо, що батальні полотна XVII ст. «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» авторства Мартіно Альтомонте присвячені переможним битвам польських полководців, які мали українське коріння. Обидві картини були написані для костелу св. Лаврентія у Жовкві, який був пантеоном лицарської слави. У роки радянської влади в костелі був склад, внаслідок чого картини зазнали значної руйнації. Рятуючи від цілковитого знищення ці унікальні полотна, Борис Возницький вивіз їх із костелу та організував реставрацію.

Рекомендовано до перегляду:

» » » У Львівської картинної галереї знову хочуть забрати полотна Альтомонте

топ

  Цей день в історії.
  19 вересня:

  1891 — У Монреаль прибули перші українські поселенці.

  1919 — В Кам’янець–Подільському замість ліквідованого міністерства по справах Галичини Кабінет міністрів УНР створив комітет у справах біженців–Галичан.

  1942 — З Бродів, Перемишлян Львівської області депортовано в табір в Белжец 5000 євреїв.

  1944 — В Бережанському районі Тернопільської області відбувся великий бій між відділами УПА і частинами НКВС. На Коломийщині відбулися два бої віділу УПА ім. Богуна з прикордонними частинами НКВС.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014