Галичина.Інфо

НБУ скасовує вимогу до банків про формування обов'язкових резервів

НБУ скасовує вимогу до банків про формування обов'язкових резервів Національний банк України (НБУ) з 19 серпня 2014 р. скасовує вимогу до банків щодо формування частини обов'язкових резервів на окремому рахунку в Нацбанку, повідомляє прес-служба НБУ. Відповідно до постанови № 480 від 8 серпня 2014 р., починаючи з 19 серпня 2014 р., банки формуватимуть і зберігатимуть увесь обсяг обов'язкових резервів на власному кореспондентському рахунку в Національному банку.

У НБУ нагадують, що наразі діє норма, відповідно до якої на окремому рахунку в Національному банку зберігаються кошти в розмірі 20% від суми обов'язкових резервів, що сформовані за попередній звітний період резервування, а на кореспондентському рахунку банку в Національному банку формується та зберігається залишок суми обов'язкових резервів, сформованих згідно з установленими нормативами на відповідний період.

«Ухвалення зазначеного рішення додасть банкам істотної гнучкості в управлінні власною ліквідністю - в їх оперативному розпорядженні опиняться додаткові кошти загальним обсягом близько 7 млрд грн.», - стверджують у Нацбанку.

Окрім вищевикладеного, постанова № 480 також передбачає скасування преференційного порядку формування обов'язкових резервів за коштами, залученими в московітських рублях, який передбачав застосування нульової ставки резервування. «Наразі потреба в такому стимулюванні не є актуальною, унаслідок чого формування обов'язкових резервів за коштами, залученими в московітських рублях, відбуватиметься з використанням тих самих нормативів, що і за коштами в будь-якій іншій іноземній валюті», - йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Рекомендовано до перегляду:

» » » НБУ скасовує вимогу до банків про формування обов'язкових резервів

топ

  Цей день в історії.
  9 серпня:

  1842 — демаркація кордону між Канадою і США, Договір Вебстера — Ашбертона.

  1848 — на Буковині скасовано кріпацтво.

  1932 — помер Джон Чарлз Філдс, канадський математик, засновник математичної премії.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014