Галичина.Інфо

Досторокові парламентські вибори відбудуться 26-го жовтня

Досторокові парламентські вибори відбудуться 26-го жовтня
Президент Петро Порошенко у понеділок ввечері достроково припинив повноваження Верховної Ради.

«Більшість саме цих депутатів ухвалювала диктаторські закони, які забрали життя Небесної сотні. За це треба відповідати. П'ята колона складається з десятків нібито нардепів. Тільки вони представляють інтереси явно не того народу, який їх обирав», - заявив 25 серпня президент у телезверненні. Також президент закликав демократичні політсили до походу на вибори єдиною проукраїнською, проєвропейською командою. Між тим, глава держави підкреслив, що «позачергові вибори не означають, що з чинної Верховної Ради знімається відповідальність за долю країни». «Депутати працюватимуть до обрання нового парламенту. Головне, що їм ще треба зробити – це вже у вересні ратифікувати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом», - зауважив президент.

Нагадаємо, що згідно з законом, недотоканність депутатів зберігається до прийняття присяги нового складу парламенту.

Своє рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради президент України ухвалив у відповідності до статті 90 Конституції України.
«Нагадаю, коаліція розпалася 24 липня. Нової, протягом місяця, який на це відведено Основним законом, – не створено. У такому випадку Конституція дає президенту право розпускати Верховну Раду. Цим правом я і скористався», - відзначив Петро Порошенко.

За його словами, «вибори – найкращий спосіб люстрації». «І починати очищення слід з найвищого законодавчого органу. Теперішній склад Верховної Ради протягом півтора року був опорою Януковича», - переконаний президент України.
Перемогу на Донбасі і перемогу демократичних реформаторських сил у Верховній Раді Порошенко розглядає, як взаємопов’язаний процес.
«Так, позачергові парламентські вибори – частина мого мирного плану. Ключовий його елемент – політичний діалог з Донбасом», - заявив глава держави.
Петро Порошенко також відзначив, що більшість тих, кого виборці обрали на парламентських виборах 2012 року, втратили авторитет та вплив на людей.
«Багато хто з них не приїздить на свої округи. Не буває в лікарнях, не опікується переселенцями. Не допомагає відбудовувати міста, зруйновані терористами», - пояснив він.
Глава держави переконаний, що ті, кого Донбас обере своїми депутатами через два місяці – отримають мандат довіри й право представляти регіон в його контактах з центральною владою.
Говорячи про майбутні парламентські вибори президент України заявив, що як глава держави гарантує, що «вибори пройдуть чесно, демократично й прозоро».

Отже дострокові вибори, які мають відбутися через 60 днів, призначені на 26 жовтня. Цю дату раніше називав і сам Петро Порошенко.

Дочасні парламентські вибори пройдуть за існуючим законодавством, яке передбачає змішану пропорційно-мажоритарну систету, за якою 225 депутатів обирається ув округах, а ще 225 місць розділять партії, що подолають 5% виборчий поріг. Попри те, що і президент, і усі "майданні" партії підтримували запровадження пропорційних виборів за відкритими списками, верховна Рада не спромоглась ухвалити новий виборчий закон.

Рекомендовано до перегляду:

» » » Досторокові парламентські вибори відбудуться 26-го жовтня

топ

  Цей день в історії.
  12 липня:

  1892 — народився письменник та графік Бруно Шульц.

  1921 - у Прикарпатській Україні створено Селянсько-республіканську партію.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014