Галичина.Інфо

НБУ заборонив видачу валюти з карток

НБУ заборонив видачу валюти з карток Національний банк України з 2 вересня заборонив видачу іноземної валюти за платіжними картками, ввів обов'язкову конвертацію грошових переказів в гривню й уповільнив процедуру купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку. Відповідні рішення закріплені постановою НБУ №540 від 29 серпня 2014 року. «Видача готівкових коштів у межах України за електронними платіжними засобами, емітованими як резидентами, так і нерезидентами, здійснюється в гривнях. ... Інвалюта, переказана з-за кордону на користь фізичної особи-резидента і нерезидента для виплати готівкою без відкриття рахунку, виплачується одержувачу лише в гривнях», - зазначається в документі.

Згідно з постановою також передбачено ведення режиму Т+2 за операціями з придбання валюти на міжбанку за клієнтськими заявками банків. «Зобов'язати банки для здійснення купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів попередньо зараховувати кошти в гривнях на окремий аналітичний рахунок... З цього рахунку кошти можуть бути перераховані для купівлі інвалюти не раніше третього операційного дня з дня зарахування гривень на цей рахунок», - повідомляється в документі. Згідно з документом, банки перераховуватимуть на цей рахунок такий обсяг коштів у гривнях, якого буде достатньо для купівлі запланованого обсягу інвалюти за курсом на день зарахування коштів, але не нижче відповідного офіційного курсу.

У разі зміни курсу в день здійснення операції з купівлі іноземної валюти банкам дозволяється додатково зараховувати кошти в гривнях на цей рахунок у сумі, якої не вистачає для виконання заявки клієнта.

«Банки формують реєстр із купівлі інвалюти, який подається до НБУ в день одержання заяви клієнта про купівлю інвалюти, разом із документами, які є підставою для купівлі інвалюти», - передбачається в документі норма для недопущення купівлі валюти за фіктивними договорами.

Постановою також забороняється дострокове погашення кредитів, позик (зокрема фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами з нерезидентами та операції без поставки валют на міжбанку.

Рекомендовано до перегляду:

» » » НБУ заборонив видачу валюти з карток

топ

  Цей день в історії.
  16 вересня:

  1658 — Гетьман України Іван Виговський уклав із Польщею Гадяцький договір.

  1899 — В Галичині створено Національно-демократичну партію.

  1914 — 2500 січових стрільців українського добровольчого легіону у складі австро-угорської армії присягнули на вірність Головній Українській Раді.

  1930 — Польський уряд розпочав проведення так званої пацифікації (насильницького умиротворення) українців у Галичині.

  1987 — Підписаний Монреальський протокол про захист озонового шару Землі.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014