Галичина.Інфо

"Єдина Галичина"

"Єдина Галичина" Різдвяний фестиваль "Єдина Галичина" відбудеться 27-го грудня в Горайці (гміна Цішанів, Любачівський повіт, Підкарпатське воєводство, Польща). Організаторами фестивалю виступили товариство культури пограниччя "Folkowisko" та Канадська федеральна корпорація "Ukies corporation", спонсором акції є Тернопільська пивоварня "Опілля".
"Єдина Галичина"
Учасники та гості фестивалю матимуть нагоду оглянути одну з найстаріших в сучасній Польщі (збудовану в 1586-тому році) дерев'яну греко-католицьку церкву Різдва Пресвятої Богородиці що внесена до переліку об'єктів "шляху дерев'яної архітектури" та взяти участь у дискусії "Чи існує Галицька ідентичність?", переглянути фільми з історії краю.
"Єдина Галичина"
В рамках фестивалю відбудеться презентація художніх та фото-виставок, літературні читання за участю українських та польських письменників, в тім числі - Тараса Прохаська, Анджея Стасюка, Катерини Міхаліциної, Надійки Гербіш.
В музичній частині фестивалю заявлені вокальний хор з Замостя "Nie Ten Dzien", Юрій Добрус, гурт "Nameless (UA, Ternopil)", dj Shmir Soundsystem.
"Єдина Галичина"
"Минуле століття було найбільшдраматичне в історії нашого краю, - обидві Великі війни розпочинались і закінчувались саме тут, результатом цього стали мільйони вбитих, покалічених, переселених Галичан, яскравим прикладом цього є, зокрема, історія хутіру Гораєць. В результаті воєн, члени родин, і навіть сімей, іноді опинялись розділені, по різні боки кордону. Цей кордон був витворений на вимогу комуністичної Московії і в інтересах комуністичної партії. Певен, жоден Галичанин, свідомий власної ідентичності, ніколи не зможе погодитись з цим фактом. Наша акція має на меті демонтувати демаркаційну лінію Керзона, котра покраяла живе тіло нашої спільної батьківщини - єдиної Галичини. І, звісно ж, - найперше що потрібно робити для цього - творити містки культурного єднання. Фестиваль "Єдина Галичина" - це унікальна можливість дізнатися про єдність нашого культурного спадку, котрий дійсно є спільним", - розповідає співорганізатор фестивалю, директор "Ukies corporation" Даян-Ярослав Монастирський.
"Єдина Галичина"
Програма фестивалю "Єдина Галичина" (27/12/2014):
Компіляція виставок:
- фотовиставка "Верхній Серет" (фортифікації Великої війни),
- фотовиставка "Культура є Баба" (роль жінки в культурі),
- художня виставка Павла Ярмолика,
- художня виставка Констянтина Фурсова
Літературні читання:
- Юлія Іванчук,
- Даян-Ярослав Монастирський,
- Урсула Заборняк-Копець,
- Надійка Гербіш,
- Катерина Міхаліцина,
- Анджей Стасюк,
- Тарас Прохасько
Дискусія "Чи існує Галицька ідентичність":
- Здзіслав Задворни (бургомістр, Цешанув),
- Міхал Басіньскі (голова ради, Локальна Організація Туристична Розточчя),
- Рафал Потоцкі (журналіст, Польське Радіо Жешув),
- Влодко Костирко (художник)
Концерт:
- Замойський вокальний ансамбль "Nie Ten Dzien",
- гурт "Nameless (UA, Ternopil)",
- dj Shmir Soundsystem
Нічний кінозал:
- фільми про історію фестивалю Фольковисько,
- фільм про історію Тернополя

"Єдина Галичина"
На другий день фестивалю (28-ме грудня) для учасників та гостей з України буде організована екскурсія в місто Замостя котре було закладене 1579-го року згідно з ренесансними засадами ідеального міста.

Рекомендовано до перегляду:

» » "Єдина Галичина"

Цей день в історії.
17 серпня:

1245в битві поблизу галицького міста Ярослава Данило Галицький розгромив угорське військо і покінчив з боярським спротивом у Галицько-Волинському князівстві.

1914 — У Львові створено українську національну військову формацію легіон «Українські Січові Стрільці».

1939 — помер Степан Йосипович Смаль-Стоцький, мовознавець і педагог, визначний громадсько-політичний, культурний і економічний діяч Буковини.

1969«Карпати» Львів стали володарями кубку СРСР.
  • dle шаблоны бесплатно
  • ,
  • Игры для Андройд
  • Усі права застережено.
    Передруки без зворотнього посилання заборонено.
    galychyna.info © 2010-2014