Галичина.Інфо

Астрофізичний феномен: літо цьогоріч розпочнеться в Бережанському замку

Астрофізичний феномен: літо цьогоріч розпочнеться в Бережанському замку На Зелені свята, в останній день весни, 31 травня 2015 р., туристична ініціятива #koza_play спільно з Бережанським державним історико-архітектурним заповідником запрошує гостей на фестиваль у Бережанський замок! Захід має на меті привернути увагу громадськості до проблем збереження та ревіталізації пам’яток минулого, зокрема, - замку та храму при ньому котрі неодноразово витримували напади татар, шведів, козаків, але не витримують плину часу та байдужості.

На час фестивалю зелена галявина поміж старих мурів перетвориться на музично-розважальний майданчик: відвідувачів чекають виступи українських гуртів, майстер-класи, частування від бару "Коза", розмаїття наливок і позитивна атмосфера за будь-якої погоди.
Cеред запрошених виконавців "Гич оркестр" (Львів), "Zapaska" (Кам’янець-Подільський), "Марина Круть проджект" (Хмельницький), "Тік Ту" (Тернопіль), "Grisly Faye" (Київ), а також DJ T-One, DJ Golets та "Shmir Soundsystem". На літературній сцені фестивалю виступлять Тарас Прохасько, Юрій Завадський, Юрій Матевощук, Микола Шпаковський, Тарас Волинець та інші письменники.

Також, на свято Трійці, прочинить двері для відвідувачів унікальний костел Святої Трійці у Бережанському замку. 31 травня, о 13:00, у стінах святині ХVI століття відбудеться відкриття фотовиставки старих світлин "східного Вавелю" організовану тернопільським істориком Сергієм Ткачовим. Там же творитиметься арт-інсталяція - «замаювання» костелу до Зелених свят.
Окрім цього, на Зелені свята у каплиці засяє унікальна старовинна фреска. Підсвітлення фрески здійснено за погодженням з Тернопільською обласною комунальною інспекцією охорони пам'яток історії та культури.

Рівночасно на території Бережанського замку, за ініціативи "Центру Дослідження Літератури для Дітей та Юнацтва" в рамках соціо-культурного проекту "Вся Україна читає дітям", відбуватиметься третій літературний фестиваль для дітей "Бадяка-Маняка". Дітки-відвідувачі свята разом з вхідним квиточком отримують горішки від костюмованого героя-аніматора Бадяки-Маняки.

У рамках фестивалю в Бережанах відбудуться презентації відео-проекту "З Любовю до дітей", відео-проекту Сашка Лірника "Моя країна – Україна", вулична фотовиставка "Дитяча посмішка", пошуковий квест "Таємниці Бережанського замку", благодійний забіг "Дитячий майданчик – дітям", майстерки для дітей Ірини Мацко, майстерки для дітей Адель Ягібецової, майстерки для дітей АрТ студії "Прищіпка".

Рекомендовано до перегляду:

» » Астрофізичний феномен: літо цьогоріч розпочнеться в Бережанському замку

топ

  Цей день в історії.
  21 жовтня:

  1964 — помер Григорій Гурійович Верьовка, український композитор і хоровий диригент.

  1920 - у Відні відбулося засідання Української Національної Ради, на якому заслухано звіт О. Назарука про діяльність галицької місії в Ризі. Було визнано, що делегати діяли відповідно до урядових інструкцій.

  1942 - зі Збаража Тернопільської області депортовано в табір знищення Белжец 1000 євреїв, на місці убито 130 осіб, з Скалата цієї ж області близько 3000, убито 153 єврея.

  1947 - у Львові у дві години ночі проведена операція з виселення “членів УПА, ОУН та інших бандпосібників” разом із їх сім’ями. Зі Львова із запланованих 287 сімей виселили 275 (не було дев’ять сімей) і призупинили виселення трьох сімей. Із сільських районів області виселено 5321 сім’ю (15774 особи), звільнено близько 200 сімей.

  1947 - обком КП(б)У Станіславської області і облуправління Міністерства державної безпеки УРСР провели операцію з виселення 4575 сімей (12476 осіб) зарахованих до оунівського підпілля області.

  1981 - відбувся Всеканадський з’їзд Союзу українців-самостійників, який був присвячений відзначенню 50-річчю Союзу української молоді в Канаді.

  1989 - у Львові відновлено Наукове товариство імені Шевченка як спадкоємця НТШ з 1873 року.
 • dle шаблоны бесплатно
 • ,
 • Игры для Андройд
 • Усі права застережено.
  Передруки без зворотнього посилання заборонено.
  galychyna.info © 2010-2014